Licensed to North High School - GA
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/11/2010 10:43 AM
            Master Dual 10 lanes with 2 as exhibition - 10/30/2010             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:35.57  AA-A
        1:37.15  AA-C
        1:52.00  SQT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 PARKVIEW  'A'                               1:39.26    1:42.14 SQT     10  
     1) Martin, Rory SO                 2) Jones, Nathan SO               
     3) Atuan, Mark SR                  4) Nickerson, Joel SR             
                  26.48       55.65 (29.17)     1:19.09 (23.44)     1:42.14 (23.05)
  2 NORTH GWINNETT-GA  'A'                      1:45.06    1:46.10 SQT      5  
     1) Dickey, James JR                2) McLeod, Kyle JR                
     3) Peribonio, Thomas FR            4) Watford, Zachary JR            
                  27.27       56.91 (29.64)     1:23.01 (26.10)     1:46.10 (23.09)
  3 NORTH GWINNETT-GA  'B'                      1:51.00    1:49.30 SQT      3  
     1) Cathcart, Jay SO                2) Siris, Jonathan SR             
     3) Wasden, Jackson SO              4) Cannon, Cole FR                
                  28.36       57.79 (29.43)     1:24.91 (27.12)     1:49.30 (24.39)
  4 NORTH GWINNETT-GA  'C'                      1:54.00   x1:54.97        
     1) Dickey, Steven JR               2) Dunne, Frank SR                
     3) D'Urso, Robert FR               4) Sine, Zachary JR               
                  30.56     1:00.94 (30.38)     1:29.48 (28.54)     1:54.97 (25.49)
  5 PARKVIEW  'C'                                    NT    1:56.28        
     1) Meadows, Peter SO               2) Atuan, Andrew SO               
     3) McMahon, Brian SR               4) Xia, Tom SO                    
                  37.16       59.75 (22.59)     1:29.39 (29.64)     1:56.28 (26.89)
  6 NORTH GWINNETT-GA  'E'                      2:08.00   x1:59.30        
     1) Rodgers, Graham SO              2) Wall, Bryn SO                  
     3) Berman, Parker SO               4) Fox, Jackson FR                
                  31.05     1:05.11 (34.06)     1:33.14 (28.03)     1:59.30 (26.16)
  7 NORTH GWINNETT-GA  'D'                      2:05.00   x1:59.47        
     1) Loke, Ryan JR                   2) Sebastian, Schicktanz SO       
     3) Carroll, Robert SO              4) Bochenek, Matthew JR           
                  30.52     1:04.31 (33.79)     1:32.68 (28.37)     1:59.47 (26.79)
  8 PARKVIEW  'B'                                    NT   x2:03.70        
     1) Nguyen, Klisman SR              2) Goza, Brad SR                  
     3) Wight, Alex FR                  4) Harper, Allex JR               
                  28.72     1:03.83 (35.11)     1:38.11 (34.28)     2:03.70 (25.59)
  9 PARKVIEW  'D'                                    NT   x2:22.43        
     1) Shaw, Wesley SO                 2) Knox, Dan SO                   
     3) Yenney, Chris SO                4) Atwater, Mitchell FR           
                  30.54     1:06.90 (36.36)     1:53.23 (46.33)     2:22.43 (29.20)
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:47.16  AA-A
        1:49.04  AA-C
        2:08.00  SQT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 PARKVIEW  'A'                               1:55.03    1:58.37 SQT     10  
     1) Tait, Anna JR                   2) Freking, Terra JR              
     3) Yang, Megan FR                  4) Christopher, Laurel SR         
                  30.19     1:04.70 (34.51)     1:32.92 (28.22)     1:58.37 (25.45)
  2 NORTH GWINNETT-GA  'A'                      1:58.05    2:00.22 SQT      5  
     1) Abdeljawad, Aieshah SO          2) Carr, Allison JR               
     3) Peters, Kelly Ann JR            4) Barnes, Anna SR                
                  32.54     1:03.96 (31.42)     1:33.58 (29.62)     2:00.22 (26.64)
  3 PARKVIEW  'B'                                    NT    2:05.89 SQT      3  
     1) Morsberger, Jamie JR            2) Jones, Emily SR                
     3) Finco, Anna FR                  4) Reeves, Megan FR               
                  31.62     1:08.89 (37.27)     1:38.89 (30.00)     2:05.89 (27.00)
  4 NORTH GWINNETT-GA  'B'                      2:08.00    2:06.82 SQT    
     1) Siegfried, Emma SO              2) Burns, Taylor SO               
     3) Johnston, Megan SR              4) Lamb, Krista JR                
                  32.02     1:08.72 (36.70)     1:39.56 (30.84)     2:06.82 (27.26)
  5 PARKVIEW  'C'                                    NT   x2:10.96        
     1) Freking, Jamie FR               2) Cone, Amy SR                   
     3) Ward, Valerie SO                4) Carr, Liz SR                   
                  34.64     1:10.86 (36.22)     1:42.79 (31.93)     2:10.96 (28.17)
  6 NORTH GWINNETT-GA  'D'                           NT   x2:12.67        
     1) Tiano, Marina JR                2) Flick, Laura FR                
     3) Contrael, Kelly SR              4) Brace, Casey SO                
                  32.42     1:12.47 (40.05)     1:44.75 (32.28)     2:12.67 (27.92)
  7 NORTH GWINNETT-GA  'C'                      2:11.00   x2:15.06        
     1) Tralongo, Marisa SO             2) Diedrich, Olivia SO            
     3) Gardner, Dana SO                4) Rogers, Paige JR               
                  33.90     1:13.03 (39.13)     1:45.85 (32.82)     2:15.06 (29.21)
  8 NORTH GWINNETT-GA  'E'                           NT   x2:16.65        
     1) Jones, Madi SO                  2) Solano, Natalia SO             
     3) Thornburgh, Annie FR            4) Major, McKenzie FR             
                  36.43     1:17.26 (40.83)     1:47.35 (30.09)     2:16.65 (29.30)
  9 PARKVIEW  'D'                                    NT   x2:16.69        
     1) Hohmann, Elisabeth JR           2) Boe, Kirstin SO                
     3) Clements, Andi FR               4) Markley, Marianna FR           
                  35.99     1:13.45 (37.46)     1:46.49 (33.04)     2:16.69 (30.20)
 10 PARKVIEW  'E'                                    NT   x2:20.46        
     1) Franklin, Lauren SO             2) Kennedy, Stephanie SR          
     3) Tasse, Jessica SO               4) Freeman, Jenna SO              
                  35.10     1:19.24 (44.14)     1:50.38 (31.14)     2:20.46 (30.08)
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:39.92  AA-A
        1:41.41  AA-C
        1:56.00  SQT
        2:15.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leavenworth, Brand  SR PANTHERS             1:50.00    1:48.46 SQT      8  
                  25.14       52.83 (27.69)     1:20.84 (28.01)     1:48.46 (27.62)
  2 Webster, Ethan      SO NORTH-GA             1:54.68    1:53.57 SQT      6  
                  26.20       54.50 (28.30)     1:23.83 (29.33)     1:53.57 (29.74)
  3 Meadows, Peter      SO PANTHERS             2:00.00    1:57.09 CQT      5  
                  26.43       55.34 (28.91)     1:26.50 (31.16)     1:57.09 (30.59)
  4 Zhang, David        SR NORTH-GA             1:57.68    1:57.82 CQT      4  
                  26.47       55.55 (29.08)     1:26.46 (30.91)     1:57.82 (31.36)
  5 DeSilva, Adrian     JR PANTHERS             1:55.42    1:58.23 CQT      3  
                  27.01       56.28 (29.27)     1:27.21 (30.93)     1:58.23 (31.02)
  6 Liu, Jerry          FR PANTHERS             2:01.05    2:01.37 CQT      2  
                  26.96       57.75 (30.79)     1:30.44 (32.69)     2:01.37 (30.93)
  7 Wall, Bryn          SO NORTH-GA             2:20.00    2:14.64 CQT      1  
                  29.87     1:03.08 (33.21)     1:38.49 (35.41)     2:14.64 (36.15)
  8 Berman, Parker      SO NORTH-GA             2:17.68    2:17.35        
                  30.04     1:05.06 (35.02)     1:42.01 (36.95)     2:17.35 (35.34)
  9 Wrathall, Dallin    SO NORTH-GA             2:23.11   x2:17.75        
                  29.58     1:03.15 (33.57)     1:39.69 (36.54)     2:17.75 (38.06)
 10 Nguyen, Klisman     SR PANTHERS                  NT   x2:19.20        
                  31.10     1:06.22 (35.12)     1:42.41 (36.19)     2:19.20 (36.79)
 11 Frere, Michael      FR NORTH-GA             2:18.00   x2:20.49        
                  32.27     1:07.09 (34.82)     1:44.04 (36.95)     2:20.49 (36.45)
 12 Wight, Alex         FR PANTHERS                  NT   x2:27.61        
                  29.90     1:06.91 (37.01)     1:48.25 (41.34)     2:27.61 (39.36)
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:50.15  AA-A
        1:51.98  AA-C
        2:08.00  SQT
        2:20.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Anna        SR NORTH-GA             2:07.78    2:06.41 SQT      8  
                  30.25     1:02.00 (31.75)     1:34.36 (32.36)     2:06.41 (32.05)
  2 Sibilia, Maddie     FR NORTH-GA             2:09.69    2:09.53 CQT      6  
                  29.46     1:02.31 (32.85)     1:36.11 (33.80)     2:09.53 (33.42)
  3 McKillip, Bailee    JR NORTH-GA             2:12.93    2:13.38 CQT      5  
                  30.21     1:03.60 (33.39)     1:38.43 (34.83)     2:13.38 (34.95)
  4 Freking, Terra      JR PANTHERS             2:14.24    2:17.64 CQT      4  
                  30.82     1:05.16 (34.34)     1:41.20 (36.04)     2:17.64 (36.44)
  5 Burroughs, Leah     SO PANTHERS             2:15.66    2:17.79 CQT      3  
                  31.79     1:07.49 (35.70)     1:44.11 (36.62)     2:17.79 (33.68)
  6 Clements, Andi      FR PANTHERS             2:24.44    2:19.78 CQT      2  
                  31.84     1:07.68 (35.84)     1:44.38 (36.70)     2:19.78 (35.40)
  7 Ursprung, Jessica   SO NORTH-GA             2:26.06    2:23.69          1  
                  33.29     1:10.85 (37.56)     1:48.88 (38.03)     2:23.69 (34.81)
  8 Solano, Natalia     SO NORTH-GA             2:23.60   x2:24.76        
                  33.84     1:10.23 (36.39)     1:47.46 (37.23)     2:24.76 (37.30)
  9 Yoshida, Yumeko     SR NORTH-GA             2:31.05   x2:28.72        
                  31.45     1:08.64 (37.19)     1:49.72 (41.08)     2:28.72 (39.00)
 10 Frere, Elizabeth    SR NORTH-GA             2:30.75   x2:29.16        
                                1:12.28 ( )     1:51.63 (39.35)     2:29.16 (37.53)
 11 Kuykendall, Claire  SR PANTHERS             2:35.32    2:36.39        
                  35.46     1:15.64 (40.18)     1:56.42 (40.78)     2:36.39 (39.97)
 12 Rodgers, Sloane     SR NORTH-GA             2:39.10   x2:42.71        
                  34.57     1:14.78 (40.21)     1:58.81 (44.03)     2:42.71 (43.90)
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        1:52.14  AA-A
        1:54.14  AA-C
        2:12.00  SQT
        2:32.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peribonio, Thomas   FR NORTH-GA             2:03.93    2:04.59 SQT      8  
                  27.85       59.16 (31.31)     1:34.80 (35.64)     2:04.59 (29.79)
  2 Dickey, James       JR NORTH-GA             2:12.90    2:11.79 SQT      6  
                  28.02     1:00.28 (32.26)     1:40.36 (40.08)     2:11.79 (31.43)
  3 Jones, Nathan       SO PANTHERS             2:12.08    2:17.27 CQT      5  
                  28.17     1:06.08 (37.91)     1:44.19 (38.11)     2:17.27 (33.08)
  4 Nickerson, Joel     SR PANTHERS             2:21.11    2:20.51 CQT      4  
                  29.19     1:06.79 (37.60)     1:46.68 (39.89)     2:20.51 (33.83)
  5 McMahon, Brian      SR PANTHERS                  NT    2:38.95          3  
                  32.18     1:13.05 (40.87)     2:00.82 (47.77)     2:38.95 (38.13)
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:04.00  AA-A
        2:06.13  AA-C
        2:24.00  SQT
        2:42.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carr, Allison       JR NORTH-GA             2:10.00    2:14.21 SQT      8  
                  29.26     1:04.76 (35.50)     1:42.50 (37.74)     2:14.21 (31.71)
  2 Siegfried, Emma     SO NORTH-GA             2:34.21    2:36.61 CQT      6  
                  34.90     1:13.93 (39.03)     2:00.54 (46.61)     2:36.61 (36.07)
  3 Tralongo, Marisa    SO NORTH-GA             2:45.00    2:37.72 CQT      5  
                  33.11     1:12.08 (38.97)     1:59.07 (46.99)     2:37.72 (38.65)
  4 Jones, Emily        SR PANTHERS             2:35.80    2:38.98 CQT      4  
                  35.71     1:18.04 (42.33)     2:01.99 (43.95)     2:38.98 (36.99)
  5 Hohmann, Elisabeth  JR PANTHERS             2:38.05    2:39.07 CQT      3  
                  35.95     1:16.19 (40.24)     2:02.42 (46.23)     2:39.07 (36.65)
  6 Freking, Jamie      FR PANTHERS             2:41.21    2:42.67          2  
                  35.74     1:15.67 (39.93)     2:05.58 (49.91)     2:42.67 (37.09)
  7 Contrael, Kelly     SR NORTH-GA             2:43.76    2:42.78          1  
                  34.40     1:14.64 (40.24)     2:04.57 (49.93)     2:42.78 (38.21)
  8 Thornburgh, Annie   FR NORTH-GA             2:49.21   x2:45.67        
                  31.28     1:13.21 (41.93)     2:07.27 (54.06)     2:45.67 (38.40)
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          20.91  AA-A
          21.21  AA-C
          23.50  SQT
          26.20  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Watford, Zachary    JR NORTH-GA               23.72      23.36 SQT      8  
  2 Martin, Rory        SO PANTHERS               23.24      23.57 CQT      6  
  3 Drew, Logan         JR NORTH-GA               23.60      23.87 CQT      5  
  4 Kasson, Dillon      SO PANTHERS               24.00      24.22 CQT      4  
  5 Cannon, Cole        FR NORTH-GA               23.82      24.49 CQT      3  
  6 Wasden, Jackson     SO NORTH-GA               24.47      24.54 CQT      2  
  7 Atuan, Andrew       SO PANTHERS               24.59      24.59 CQT      1  
  8 Dickey, Steven      JR NORTH-GA               24.97     x24.61 CQT    
  9 Dunne, Frank        SR NORTH-GA               24.93     x24.63 CQT    
 10 Goza, Brad          SR PANTHERS               24.74      24.68 CQT    
 11 Harper, Allex       JR PANTHERS               24.06     x24.78 CQT    
 12 Siris, Jonathan     SR NORTH-GA               25.95     x25.02 CQT    
 13 Knox, Dan           SO PANTHERS               25.45     x25.45 CQT    
 14 Sine, Zachary       JR NORTH-GA               26.08     x25.57 CQT    
 15 Sebastian, Schickt  SO NORTH-GA               26.36     x25.81 CQT    
 16 Contreras, Alan     FR PANTHERS               26.11     x26.06 CQT    
 17 D'Urso, Robert      FR NORTH-GA               25.44     x26.14 CQT    
 18 Carroll, Robert     SO NORTH-GA               26.08     x26.15 CQT    
 19 McLeod, Kyle        JR NORTH-GA               25.54     x26.30        
 20 Rogers, Christophe  FR PANTHERS               25.84     x26.37        
 21 Xia, Tom            SO PANTHERS               26.63     x26.83        
 22 Bochenek, Matthew   JR NORTH-GA               27.23     x27.02        
 23 Northrup, Adam      FR NORTH-GA               28.32     x27.40        
 24 Fox, Jackson        FR NORTH-GA               27.64     x27.44        
 25 Heaney, Michael     FR NORTH-GA               28.10     x27.84        
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.53  AA-A
          23.90  AA-C
          26.50  SQT
          29.50  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Christopher, Laure  SR PANTHERS               25.66      26.15 SQT      8  
  2 Peters, Kelly Ann   JR NORTH-GA               26.69      26.92 CQT      6  
  3 Yuan, Shirley       SO PANTHERS               26.75      26.93 CQT      5  
  4 Vaux, Katherine     SR PANTHERS               26.74      27.14 CQT      4  
  5 Reeves, Megan       FR PANTHERS               27.10      27.34 CQT      3  
  6 Morsberger, Jamie   JR PANTHERS               26.90     x27.35 CQT    
  7 Lamb, Krista        JR NORTH-GA               27.94      27.52 CQT      2  
  8 Brace, Casey        SO NORTH-GA               28.26      27.76 CQT    
  9 Caruso, Erin        SO NORTH-GA               27.77      27.80 CQT      1  
 10 Martin, Nicole      SR NORTH-GA               27.04     x28.25 CQT    
 11 Tiano, Marina       JR NORTH-GA               29.46     x28.73 CQT    
 12 Cone, Amy           SR PANTHERS               28.64     x28.85 CQT    
 13 Carr, Liz           SR PANTHERS               29.24     x28.95 CQT    
 14 Gardner, Dana       SO NORTH-GA               27.52     x28.97 CQT    
 15 Rogers, Paige       JR NORTH-GA               29.08     x29.04 CQT    
 16 Pullen, Taylor      JR NORTH-GA               30.00     x29.10 CQT    
 17 Ward, Valerie       SO PANTHERS               29.20     x29.23 CQT    
 18 Finco, Anna         FR PANTHERS               28.80     x29.64        
 19 Kennedy, Stephanie  SR PANTHERS               30.48     x29.73        
 20 Freeman, Jenna      SO PANTHERS               29.74     x29.76        
 21 Markley, Marianna   FR PANTHERS               29.29     x29.79        
 22 Major, McKenzie     FR NORTH-GA               29.39     x29.81        
 23 Burns, Taylor       SO NORTH-GA               29.64     x29.82        
 24 Diedrich, Olivia    SO NORTH-GA               29.09     x30.18        
 25 Flick, Laura        FR NORTH-GA               31.10     x30.43        
 26 Austin, Jessi       JR PANTHERS               30.80     x30.64        
 27 Tasse, Jessica      SO PANTHERS               29.59     x30.79        
 28 Murphy, Megan       SO NORTH-GA               30.98     x30.94        
 29 Franklin, Lauren    SO PANTHERS               30.09     x31.00        
 30 Kenney, Grace       JR NORTH-GA               32.34     x32.21        
 31 Jones, Madi         SO NORTH-GA               33.64     x33.05        
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yenney, Chris       SO PANTHERS              146.90     170.15          8  
  2 Arnold, Matthew     JR NORTH-GA              140.55     157.05          6  
  3 Kolofske, Jason     SO NORTH-GA              146.35     146.60          5  
  4 Wall, Bryn          SO NORTH-GA              105.30     137.85          4  
  5 Moseley, McHenry    SR PANTHERS              124.25     129.50          3  
  6 Atwater, Mitchell   FR PANTHERS               73.85     128.85          2  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Banks, Tabitha      JR PANTHERS              252.65     244.45          8  
  2 Summers, Alexa      FR NORTH-GA              165.25     161.35          6  
  3 Jorgensen, Delaney  SR NORTH-GA              152.45     146.30          5  
  4 Celani, Julia       FR PANTHERS              145.15     118.05          4  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          49.93  AA-A
          50.89  AA-C
          58.00  SQT
        1:12.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atuan, Mark         SR PANTHERS               54.82      54.33 SQT      8  
                  25.14       54.33 (29.19)                                        
  2 Leavenworth, Brand  SR PANTHERS               55.45      55.36 SQT      6  
                  26.45       55.36 (28.91)                                        
  3 Peribonio, Thomas   FR NORTH-GA               59.00      57.82 SQT      5  
                  27.07       57.82 (30.75)                                        
  4 DeSilva, Adrian     JR PANTHERS             1:04.00    1:02.17 CQT      4  
                  28.39     1:02.17 (33.78)                                        
  5 Leavenworth, Nicho  SO PANTHERS             1:03.00    1:03.47 CQT      3  
                  29.80     1:03.47 (33.67)                                        
  6 Berman, Parker      SO NORTH-GA             1:05.54    1:03.94 CQT      2  
                  30.54     1:03.94 (33.40)                                        
  7 Carroll, Robert     SO NORTH-GA             1:06.33    1:06.94 CQT      1  
                  30.35     1:06.94 (36.59)                                        
  8 Owen, Sam           FR NORTH-GA             1:10.23    1:09.09 CQT    
                  32.18     1:09.09 (36.91)                                        
  9 Heaney, Michael     FR NORTH-GA             1:13.02   x1:16.89        
                  30.68     1:16.89 (46.21)                                        
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          55.48  AA-A
          56.72  AA-C
        1:05.00  SQT
        1:18.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peters, Kelly Ann   JR NORTH-GA             1:04.84    1:05.71 CQT      8  
                  29.88     1:05.71 (35.83)                                        
  2 Johnston, Megan     SR NORTH-GA             1:08.91    1:09.67 CQT      6  
                  32.16     1:09.67 (37.51)                                        
  3 Finco, Anna         FR PANTHERS             1:11.05    1:11.00 CQT      5  
                  32.80     1:11.00 (38.20)                                        
  4 Thornburgh, Annie   FR NORTH-GA             1:16.26    1:11.41 CQT      4  
                  31.46     1:11.41 (39.95)                                        
  5 Tralongo, Marisa    SO NORTH-GA             1:12.20    1:12.18 CQT      3  
                  33.17     1:12.18 (39.01)                                        
  6 Ward, Valerie       SO PANTHERS             1:13.14    1:12.20 CQT      2  
                  33.80     1:12.20 (38.40)                                        
  7 Gardner, Dana       SO NORTH-GA             1:13.29   x1:15.19 CQT    
                  34.56     1:15.19 (40.63)                                        
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          45.68  AA-A
          46.34  AA-C
          52.00  SQT
        1:00.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bigg, Ryan          SR PANTHERS               53.50      52.96 CQT      8  
                  25.46       52.96 (27.50)                                        
  2 Drew, Logan         JR NORTH-GA               52.66      52.97 CQT      6  
                  25.69       52.97 (27.28)                                        
  3 Cathcart, Jay       SO NORTH-GA               53.50      53.19 CQT      5  
                  25.86       53.19 (27.33)                                        
  4 Watford, Zachary    JR NORTH-GA               53.34      53.31 CQT      4  
                  26.16       53.31 (27.15)                                        
  5 Cannon, Cole        FR NORTH-GA               53.82      54.08 CQT      3  
                  25.84       54.08 (28.24)                                        
  6 Wasden, Jackson     SO NORTH-GA               56.42     x54.25 CQT    
                  26.46       54.25 (27.79)                                        
  7 Harper, Allex       JR PANTHERS               54.82      55.25 CQT      2  
                  26.95       55.25 (28.30)                                        
  8 Rodgers, Graham     SO NORTH-GA               56.39     x55.73 CQT    
                  26.63       55.73 (29.10)                                        
  9 Goza, Brad          SR PANTHERS               55.49      56.23 CQT      1  
                  27.20       56.23 (29.03)                                        
 10 Shaw, Wesley        SO PANTHERS               55.78      56.48 CQT    
                  27.03       56.48 (29.45)                                        
 11 Contreras, Alan     FR PANTHERS               59.20     x57.67 CQT    
                  28.34       57.67 (29.33)                                        
 12 Tillery, Jake       FR PANTHERS               58.86     x58.08 CQT    
                  28.06       58.08 (30.02)                                        
 13 Wrathall, Dallin    SO NORTH-GA             1:02.15   x1:01.03        
                  29.39     1:01.03 (31.64)                                        
 14 Northrup, Adam      FR NORTH-GA             1:01.56   x1:01.04        
                  28.89     1:01.04 (32.15)                                        
 15 Lin, Min Chi        SR NORTH-GA             1:01.67   x1:01.17        
                  29.35     1:01.17 (31.82)                                        
 16 Bochenek, Matthew   JR NORTH-GA             1:01.75   x1:02.27        
                  28.92     1:02.27 (33.35)                                        
 17 Atwater, Mitchell   FR PANTHERS             1:03.63   x1:04.66        
                  30.75     1:04.66 (33.91)                                        
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          50.98  AA-A
          51.87  AA-C
          58.50  SQT
        1:06.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carr, Allison       JR NORTH-GA               54.62      55.34 SQT      8  
                  26.84       55.34 (28.50)                                        
  2 Tait, Anna          JR PANTHERS               57.00      57.60 SQT      6  
                  28.09       57.60 (29.51)                                        
  3 Yang, Megan         FR PANTHERS               58.00      58.32 SQT      5  
                  28.25       58.32 (30.07)                                        
  4 Vaux, Katherine     SR PANTHERS               59.23      58.92 CQT      4  
                  27.85       58.92 (31.07)                                        
  5 Yuan, Shirley       SO PANTHERS               59.57      59.82 CQT      3  
                  28.51       59.82 (31.31)                                        
  6 Lamb, Krista        JR NORTH-GA             1:00.82    1:00.18 CQT      2  
                  28.74     1:00.18 (31.44)                                        
  7 Abdeljawad, Aiesha  SO NORTH-GA             1:00.10    1:00.76 CQT      1  
                  28.97     1:00.76 (31.79)                                        
  8 Reeves, Megan       FR PANTHERS             1:01.02   x1:01.45 CQT    
                  29.66     1:01.45 (31.79)                                        
  9 Brace, Casey        SO NORTH-GA             1:02.60    1:02.35 CQT    
                  29.37     1:02.35 (32.98)                                        
 10 Contrael, Kelly     SR NORTH-GA             1:03.39   x1:03.00 CQT    
                  30.24     1:03.00 (32.76)                                        
 11 Martin, Nicole      SR NORTH-GA             1:03.88   x1:03.75 CQT    
                  29.88     1:03.75 (33.87)                                        
 12 Rogers, Paige       JR NORTH-GA             1:04.20   x1:03.96 CQT    
                  30.79     1:03.96 (33.17)                                        
 13 Cone, Amy           SR PANTHERS             1:04.05   x1:04.44 CQT    
                  30.53     1:04.44 (33.91)                                        
 13 Markley, Marianna   FR PANTHERS             1:05.23   x1:04.44 CQT    
                  31.41     1:04.44 (33.03)                                        
 15 Carr, Liz           SR PANTHERS             1:04.31   x1:04.52 CQT    
                  30.55     1:04.52 (33.97)                                        
 16 Clements, Andi      FR PANTHERS             1:05.03   x1:04.82 CQT    
                  31.02     1:04.82 (33.80)                                        
 17 Tasse, Jessica      SO PANTHERS             1:05.89   x1:05.60 CQT    
                  31.95     1:05.60 (33.65)                                        
 18 Freeman, Jenna      SO PANTHERS             1:05.95   x1:05.75 CQT    
                  31.91     1:05.75 (33.84)                                        
 19 Boe, Kirstin        SO PANTHERS             1:04.99   x1:05.98 CQT    
                  31.46     1:05.98 (34.52)                                        
 20 Summers, Alexa      FR NORTH-GA             1:05.11   x1:06.50        
                  31.08     1:06.50 (35.42)                                        
 21 Pullen, Taylor      JR NORTH-GA             1:06.73   x1:06.60        
                  31.50     1:06.60 (35.10)                                        
 22 Franklin, Lauren    SO PANTHERS             1:05.79   x1:06.75        
                  32.50     1:06.75 (34.25)                                        
 23 Frere, Elizabeth    SR NORTH-GA             1:12.32   x1:06.77        
                  32.12     1:06.77 (34.65)                                        
 24 Major, McKenzie     FR NORTH-GA             1:07.22   x1:06.99        
                  32.38     1:06.99 (34.61)                                        
 25 Yoshida, Yumeko     SR NORTH-GA             1:07.50   x1:07.01        
                  32.04     1:07.01 (34.97)                                        
 26 Kennedy, Stephanie  SR PANTHERS             1:07.82   x1:07.38        
                  32.15     1:07.38 (35.23)                                        
 27 Kuykendall, Claire  SR PANTHERS                  NT   x1:09.87        
                  33.21     1:09.87 (36.66)                                        
 28 Austin, Jessi       JR PANTHERS             1:08.88   x1:10.65        
                  33.73     1:10.65 (36.92)                                        
 29 Rodgers, Sloane     SR NORTH-GA             1:11.36   x1:12.76        
                  33.52     1:12.76 (39.24)                                        
 30 Kenney, Grace       JR NORTH-GA             1:14.45   x1:13.38        
                  34.00     1:13.38 (39.38)                                        
 31 Taylor, Jocelyn     SO PANTHERS             1:13.98   x1:14.17        
                  34.58     1:14.17 (39.59)                                        
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:31.51  AA-A
        4:36.36  AA-C
        5:20.00  SQT
        6:15.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webster, Ethan      SO NORTH-GA             5:03.43    4:59.48 SQT      8  
                  27.06       56.91 (29.85)     1:27.51 (30.60)     1:58.46 (30.95)
        2:28.81 (30.35)     2:59.04 (30.23)     3:29.50 (30.46)     4:00.75 (31.25)
        4:30.93 (30.18)     4:59.48 (28.55)                                        
  2 Kasson, Dillon      SO PANTHERS             5:02.09    5:01.62 SQT      6  
                  26.88       57.08 (30.20)     1:27.84 (30.76)     1:58.73 (30.89)
        2:29.72 (30.99)     3:00.09 (30.37)     3:31.35 (31.26)     4:01.59 (30.24)
        4:32.23 (30.64)     5:01.62 (29.39)                                        
  3 Liu, Jerry          FR PANTHERS             5:25.82    5:31.98 CQT      5  
                  28.47     1:00.63 (32.16)     1:33.08 (32.45)     2:06.81 (33.73)
        2:41.36 (34.55)     3:16.08 (34.72)     3:50.77 (34.69)     4:25.98 (35.21)
        5:00.53 (34.55)     5:31.98 (31.45)                                        
  4 Zhang, David        SR NORTH-GA             5:30.10    5:45.71 CQT      4  
                  28.44     1:00.65 (32.21)     1:34.10 (33.45)     2:08.80 (34.70)
        2:43.81 (35.01)     3:19.53 (35.72)     3:54.75 (35.22)     4:32.11 (37.36)
        5:09.35 (37.24)     5:45.71 (36.36)                                        
  5 Knox, Dan           SO PANTHERS                  NT    6:01.73 CQT      3  
                  30.71     1:05.82 (35.11)     1:43.07 (37.25)     2:20.78 (37.71)
        2:58.88 (38.10)     3:36.23 (37.35)     4:14.02 (37.79)     4:50.98 (36.96)
        5:27.69 (36.71)     6:01.73 (34.04)                                        
  6 Wight, Alex         FR PANTHERS             6:40.16    6:45.53          2  
                  32.54     1:11.92 (39.38)                             2:33.61 ( )
        3:15.69 (42.08)     3:58.32 (42.63)                             5:24.46 ( )
        6:06.75 (42.29)     6:45.53 (38.78)                                        
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:54.30  AA-A
        4:59.48  AA-C
        5:40.00  SQT
        6:30.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Anna        SR NORTH-GA             5:34.67    5:36.73 SQT      8  
                  31.52     1:04.88 (33.36)     1:38.67 (33.79)     2:12.42 (33.75)
        2:46.60 (34.18)     3:20.74 (34.14)     3:55.21 (34.47)     4:29.68 (34.47)
        5:03.51 (33.83)     5:36.73 (33.22)                                        
  2 Sibilia, Maddie     FR NORTH-GA             5:45.26    5:45.07 CQT      6  
                  31.63     1:05.81 (34.18)     1:40.50 (34.69)     2:15.02 (34.52)
        2:50.47 (35.45)     3:25.58 (35.11)     4:00.37 (34.79)     4:35.86 (35.49)
        5:10.91 (35.05)     5:45.07 (34.16)                                        
  3 McKillip, Bailee    JR NORTH-GA             5:54.10    6:01.48 CQT      5  
                  31.50     1:05.91 (34.41)     1:41.43 (35.52)     2:17.32 (35.89)
        2:53.47 (36.15)     3:30.46 (36.99)     4:08.56 (38.10)     4:46.81 (38.25)
        5:25.51 (38.70)     6:01.48 (35.97)                                        
  4 Burroughs, Leah     SO PANTHERS             5:59.02    6:03.62 CQT      4  
                  33.42     1:10.47 (37.05)     1:47.27 (36.80)     2:24.45 (37.18)
        3:01.75 (37.30)     3:38.95 (37.20)     4:16.20 (37.25)     4:52.97 (36.77)
        5:29.20 (36.23)     6:03.62 (34.42)                                        
  5 Johnston, Megan     SR NORTH-GA             6:12.05    6:17.48 CQT      3  
                  34.74     1:11.96 (37.22)     1:49.66 (37.70)     2:27.64 (37.98)
        3:06.34 (38.70)     3:44.99 (38.65)     4:23.89 (38.90)     5:02.39 (38.50)
        5:40.30 (37.91)     6:17.48 (37.18)                                        
  6 Hohmann, Elisabeth  JR PANTHERS             6:12.13    6:21.62 CQT      2  
                  34.76     1:12.82 (38.06)     1:51.13 (38.31)     2:29.61 (38.48)
        3:08.14 (38.53)     3:47.27 (39.13)     4:26.57 (39.30)     5:05.07 (38.50)
        5:43.87 (38.80)     6:21.62 (37.75)                                        
  7 Solano, Natalia     SO NORTH-GA             6:26.10   x6:23.19 CQT    
                  33.69     1:11.57 (37.88)     1:49.57 (38.00)     2:28.50 (38.93)
        3:07.51 (39.01)     3:46.80 (39.29)     4:26.93 (40.13)     5:06.25 (39.32)
        5:45.65 (39.40)     6:23.19 (37.54)                                        
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:25.85  AA-A
        1:27.21  AA-C
        1:41.50  SQT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 PARKVIEW  'A'                               1:30.80    1:31.94 SQT     10  
     1) Leavenworth, Brandon SR         2) Atuan, Mark SR                 
     3) Kasson, Dillon SO               4) Nickerson, Joel SR             
                  23.21       45.51 (22.30)     1:09.11 (23.60)     1:31.94 (22.83)
  2 NORTH GWINNETT-GA  'A'                      1:34.48    1:35.40 SQT      5  
     1) Drew, Logan JR                  2) Watford, Zachary JR            
     3) Cannon, Cole FR                 4) Cathcart, Jay SO               
                  24.07       47.48 (23.41)     1:12.03 (24.55)     1:35.40 (23.37)
  3 NORTH GWINNETT-GA  'B'                      1:38.19    1:37.69 SQT      3  
     1) Wasden, Jackson SO              2) Dickey, Steven JR              
     3) Dunne, Frank SR                 4) Zhang, David SR                
                  24.32       48.87 (24.55)     1:13.44 (24.57)     1:37.69 (24.25)
  4 PARKVIEW  'C'                                    NT    1:40.57 SQT    
     1) Bigg, Ryan SR                   2) McMahon, Brian SR              
     3) Contreras, Alan FR              4) DeSilva, Adrian JR             
                  24.40       50.94 (26.54)     1:16.65 (25.71)     1:40.57 (23.92)
  5 PARKVIEW  'D'                                    NT   x1:42.62        
     1) Atuan, Andrew SO                2) Liu, Jerry FR                  
     3) Knox, Dan SO                    4) Leavenworth, Nicholas SO       
                  25.28       51.85 (26.57)     1:17.83 (25.98)     1:42.62 (24.79)
  6 NORTH GWINNETT-GA  'C'                      1:43.01   x1:43.11        
     1) McLeod, Kyle JR                 2) Carroll, Robert SO             
     3) Siris, Jonathan SR              4) D'Urso, Robert FR              
                  26.60       53.01 (26.41)     1:17.28 (24.27)     1:43.11 (25.83)
  7 NORTH GWINNETT-GA  'D'                      1:45.99   x1:47.50        
     1) Berman, Parker SO               2) Bochenek, Matthew JR           
     3) Sebastian, Schicktanz SO        4) Sine, Zachary JR               
                  26.98       55.53 (28.55)     1:21.70 (26.17)     1:47.50 (25.80)
  8 PARKVIEW  'B'                                    NT   x1:48.23        
     1) Wight, Alex FR                  2) Rogers, Christopher FR         
     3) Tillery, Jake FR                4) Shaw, Wesley SO                
                  29.40       55.66 (26.26)     1:22.77 (27.11)     1:48.23 (25.46)
  9 NORTH GWINNETT-GA  'E'                      1:53.02   x1:52.43        
     1) Heaney, Michael FR              2) Owen, Sam FR                   
     3) Northrup, Adam FR               4) Fox, Jackson FR                
                  28.74       57.28 (28.54)     1:25.08 (27.80)     1:52.43 (27.35)
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:37.14  AA-A
        1:38.69  AA-C
        1:54.00  SQT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 PARKVIEW  'A'                               1:44.86    1:45.79 SQT     10  
     1) Tait, Anna JR                   2) Yang, Megan FR                 
     3) Yuan, Shirley SO                4) Vaux, Katherine SR             
                  27.13       53.06 (25.93)     1:19.68 (26.62)     1:45.79 (26.11)
  2 NORTH GWINNETT-GA  'A'                      1:48.52    1:47.47 SQT      5  
     1) Carr, Allison JR                2) Barnes, Anna SR                
     3) Peters, Kelly Ann JR            4) Martin, Nicole SR              
                  26.22       53.76 (27.54)     1:20.65 (26.89)     1:47.47 (26.82)
  3 NORTH GWINNETT-GA  'B'                      1:51.49    1:53.44 SQT      3  
     1) Caruso, Erin SO                 2) Brace, Casey SO                
     3) Lamb, Krista JR                 4) Gardner, Dana SO               
                  28.00       56.04 (28.04)     1:24.46 (28.42)     1:53.44 (28.98)
  4 PARKVIEW  'B'                                    NT    1:56.59        
     1) Carr, Liz SR                    2) Ward, Valerie SO               
     3) Burroughs, Leah SO              4) Reeves, Megan FR               
                  28.97       58.83 (29.86)     1:28.85 (30.02)     1:56.59 (27.74)
  5 NORTH GWINNETT-GA  'C'                      1:56.33   x1:57.30        
     1) Rogers, Paige JR                2) Major, McKenzie FR             
     3) Diedrich, Olivia SO             4) Sibilia, Maddie FR             
                  29.57       59.73 (30.16)     1:28.85 (29.12)     1:57.30 (28.45)
  6 NORTH GWINNETT-GA  'D'                      1:58.48   x2:00.44        
     1) Tralongo, Marisa SO             2) Yoshida, Yumeko SR             
     3) Burns, Taylor SO                4) Tiano, Marina JR               
                  30.56     1:02.01 (31.45)     1:32.22 (30.21)     2:00.44 (28.22)
  7 NORTH GWINNETT-GA  'E'                      2:02.85   x2:01.49        
     1) Frere, Elizabeth SR             2) Flick, Laura FR                
     3) Murphy, Megan SO                4) Contrael, Kelly SR             
                  30.09     1:00.41 (30.32)     1:32.36 (31.95)     2:01.49 (29.13)
  8 PARKVIEW  'C'                                    NT   x2:02.58        
     1) Franklin, Lauren SO             2) Freeman, Jenna SO              
     3) Kennedy, Stephanie SR           4) Tasse, Jessica SO              
                  31.12     1:01.42 (30.30)     1:32.22 (30.80)     2:02.58 (30.36)
  9 PARKVIEW  'D'                                    NT   x2:12.26        
     1) Markley, Marianna FR            2) Austin, Jessi JR               
     3) Kuykendall, Claire SR           4) Taylor, Jocelyn SO             
                  30.50     1:03.93 (33.43)     1:41.74 (37.81)     2:12.26 (30.52)
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          50.74  AA-A
          51.89  AA-C
        1:00.00  SQT
        1:14.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martin, Rory        SO PANTHERS               56.15      55.52 SQT      8  
                  27.43       55.52 (28.09)                                        
  2 Dickey, James       JR NORTH-GA               59.02      57.66 SQT      6  
                  27.96       57.66 (29.70)                                        
  3 Meadows, Peter      SO PANTHERS             1:00.17    1:00.45 CQT      5  
                  29.35     1:00.45 (31.10)                                        
  4 Nguyen, Klisman     SR PANTHERS             1:00.97    1:01.23 CQT      4  
                  29.33     1:01.23 (31.90)                                        
  5 Cathcart, Jay       SO NORTH-GA             1:01.84    1:01.42 CQT      3  
                  30.03     1:01.42 (31.39)                                        
  6 Loke, Ryan          JR NORTH-GA             1:04.14    1:04.81 CQT      2  
                  30.63     1:04.81 (34.18)                                        
  7 Leavenworth, Nicho  SO PANTHERS             1:04.00    1:06.13 CQT      1  
                  32.52     1:06.13 (33.61)                                        
  8 Dickey, Steven      JR NORTH-GA             1:07.52    1:07.95 CQT    
                  33.20     1:07.95 (34.75)                                        
  9 Shaw, Wesley        SO PANTHERS             1:04.70   x1:08.45 CQT    
                  33.40     1:08.45 (35.05)                                        
 10 Tillery, Jake       FR PANTHERS             1:08.96   x1:08.52 CQT    
                  33.42     1:08.52 (35.10)                                        
 11 Rodgers, Graham     SO NORTH-GA             1:12.21   x1:09.47 CQT    
                  33.95     1:09.47 (35.52)                                        
 12 Xia, Tom            SO PANTHERS                  NT   x1:23.93        
                  40.98     1:23.93 (42.95)                                        
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.10  AA-A
          57.41  AA-C
        1:06.00  SQT
        1:18.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morsberger, Jamie   JR PANTHERS             1:05.01    1:06.86 CQT      8  
                  32.26     1:06.86 (34.60)                                        
  2 Siegfried, Emma     SO NORTH-GA             1:06.99    1:08.07 CQT      6  
                  33.21     1:08.07 (34.86)                                        
  3 Christopher, Laure  SR PANTHERS             1:10.00    1:11.40 CQT      5  
                  34.74     1:11.40 (36.66)                                        
  4 Tiano, Marina       JR NORTH-GA             1:13.24    1:12.04 CQT      4  
                  34.57     1:12.04 (37.47)                                        
  5 Freking, Jamie      FR PANTHERS             1:12.18    1:13.71 CQT      3  
                  36.40     1:13.71 (37.31)                                        
  6 Caruso, Erin        SO NORTH-GA             1:15.20    1:14.64 CQT      2  
                  36.10     1:14.64 (38.54)                                        
  7 Ursprung, Jessica   SO NORTH-GA             1:14.92    1:15.02 CQT      1  
                  35.59     1:15.02 (39.43)                                        
  8 Jones, Madi         SO NORTH-GA             1:19.99   x1:20.25        
  9 Murphy, Megan       SO NORTH-GA             1:24.71   x1:21.86        
                  40.60     1:21.86 (41.26)                                        
 -- Abdeljawad, Aiesha  SO NORTH-GA             1:07.81         DQ        
                  34.16          DQ (35.47)                                        
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          57.45  AA-A
          58.57  AA-C
        1:08.50  SQT
        1:18.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atuan, Mark         SR PANTHERS             1:02.78    1:03.10 SQT      8  
                  29.80     1:03.10 (33.30)                                        
  2 Jones, Nathan       SO PANTHERS             1:03.23    1:03.67 SQT      6  
                  30.35     1:03.67 (33.32)                                        
  3 McLeod, Kyle        JR NORTH-GA             1:05.45    1:05.41 SQT      5  
                  30.70     1:05.41 (34.71)                                        
  4 Siris, Jonathan     SR NORTH-GA             1:09.11    1:08.05 SQT      4  
                  31.71     1:08.05 (36.34)                                        
  5 Atuan, Andrew       SO PANTHERS             1:09.07    1:08.58 CQT      3  
                  31.82     1:08.58 (36.76)                                        
  6 Dunne, Frank        SR NORTH-GA             1:11.77    1:09.06 CQT      2  
                  31.53     1:09.06 (37.53)                                        
  7 Nickerson, Joel     SR PANTHERS             1:14.00    1:13.11 CQT      1  
                  34.11     1:13.11 (39.00)                                        
  8 Bigg, Ryan          SR PANTHERS                  NT   x1:13.39 CQT    
                  34.80     1:13.39 (38.59)                                        
  9 Owen, Sam           FR NORTH-GA             1:13.93    1:14.19 CQT    
                  35.38     1:14.19 (38.81)                                        
 10 Fox, Jackson        FR NORTH-GA             1:17.55   x1:15.24 CQT    
                  35.48     1:15.24 (39.76)                                        
 11 Lin, Min Chi        SR NORTH-GA             1:16.00   x1:16.57 CQT    
                  34.95     1:16.57 (41.62)                                        
 12 Sebastian, Schickt  SO NORTH-GA             1:18.84   x1:17.12 CQT    
                  35.62     1:17.12 (41.50)                                        
 13 Sine, Zachary       JR NORTH-GA             1:19.04   x1:18.57        
                  37.24     1:18.57 (41.33)                                        
 14 McMahon, Brian      SR PANTHERS             1:18.42   x1:18.99        
                  37.36     1:18.99 (41.63)                                        
 15 Frere, Michael      FR NORTH-GA             1:21.96   x1:19.37        
                  38.10     1:19.37 (41.27)                                        
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:04.03  AA-A
        1:05.34  AA-C
        1:16.00  SQT
        1:24.00  CQT
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yang, Megan         FR PANTHERS             1:14.00    1:14.49 SQT      8  
                  35.56     1:14.49 (38.93)                                        
  2 Freking, Terra      JR PANTHERS             1:14.42    1:14.97 SQT      6  
                  34.94     1:14.97 (40.03)                                        
  3 Tait, Anna          JR PANTHERS             1:14.00    1:15.17 SQT      5  
                  35.80     1:15.17 (39.37)                                        
  4 Jones, Emily        SR PANTHERS             1:18.20    1:20.10 CQT      4  
                  37.23     1:20.10 (42.87)                                        
  5 Burns, Taylor       SO NORTH-GA             1:19.81    1:21.52 CQT      3  
                  37.88     1:21.52 (43.64)                                        
  6 Boe, Kirstin        SO PANTHERS             1:23.89   x1:24.02        
                  39.44     1:24.02 (44.58)                                        
  7 Diedrich, Olivia    SO NORTH-GA             1:23.78    1:26.01          2  
                  40.30     1:26.01 (45.71)                                        
  8 Taylor, Jocelyn     SO PANTHERS             1:36.68   x1:39.30        
                  46.90     1:39.30 (52.40)                                        
 -- Flick, Laura        FR NORTH-GA             1:27.95         DQ        
                  41.72          DQ (46.36)                                        
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        3:08.46  AA-A
        3:11.47  AA-C
        3:46.00  SQT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 PARKVIEW  'A'                               3:23.51    3:29.74 SQT     10  
     1) Leavenworth, Brandon SR         2) Kasson, Dillon SO              
     3) Jones, Nathan SO                4) Martin, Rory SO                
                  24.61       50.59 (50.59)     1:15.89 (25.30)     1:44.36 (53.77)
        2:10.71 (26.35)     2:38.70 (54.34)     3:02.43 (23.73)     3:29.74 (51.04)
  2 NORTH GWINNETT-GA  'A'                      3:33.95    3:32.18 SQT      5  
     1) Drew, Logan JR                  2) Webster, Ethan SO              
     3) Zhang, David SR                 4) Dickey, James JR               
                  26.01       53.28 (53.28)     1:19.25 (25.97)     1:47.35 (54.07)
        2:11.98 (24.63)     2:39.56 (52.21)     3:04.20 (24.64)     3:32.18 (52.62)
  3 PARKVIEW  'C'                                    NT    3:40.45 SQT      3  
     1) Harper, Allex JR                2) Goza, Brad SR                  
     3) DeSilva, Adrian JR              4) Bigg, Ryan SR                  
                  26.47       55.12 (55.12)     1:21.52 (26.40)     1:50.91 (55.79)
        2:16.28 (25.37)     2:44.49 (53.58)     3:10.44 (25.95)     3:40.45 (55.96)
  4 PARKVIEW  'B'                                    NT   x3:42.96 SQT    
     1) Liu, Jerry FR                   2) Leavenworth, Nicholas SO       
     3) Nguyen, Klisman SR              4) Meadows, Peter SO              
                  27.24       57.48 (57.48)     1:23.64 (26.16)     1:52.24 (54.76)
        2:18.44 (26.20)     2:48.43 (56.19)     3:14.53 (26.10)     3:42.96 (54.53)
  5 NORTH GWINNETT-GA  'B'                      3:50.00    3:58.58        
     1) Peribonio, Thomas FR            2) Rodgers, Graham SO             
     3) Lin, Min Chi SR                 4) Northrup, Adam FR              
                  25.27       51.96 (51.96)     1:20.29 (28.33)     1:50.94 (58.98)
        2:21.66 (30.72)   2:56.39 (1:05.45)     3:25.48 (29.09)   3:58.58 (1:02.19)
  6 PARKVIEW  'D'                                    NT   x4:02.67        
     1) Contreras, Alan FR              2) Xia, Tom SO                    
     3) Rogers, Christopher FR          4) Tillery, Jake FR               
                  27.50       58.91 (58.91)     1:27.93 (29.02)   2:00.36 (1:01.45)
        2:29.33 (28.97)   3:01.99 (1:01.63)     3:30.95 (28.96)   4:02.67 (1:00.68)
  7 NORTH GWINNETT-GA  'C'                      4:19.23   x4:24.02        
     1) Owen, Sam FR                    2) Heaney, Michael FR             
     3) Frere, Michael FR               4) Wrathall, Dallin SO            
                  31.16   1:05.14 (1:05.14)     1:35.60 (30.46)   2:11.50 (1:06.36)
        2:44.35 (32.85)   3:18.94 (1:07.44)     3:49.76 (30.82)   4:24.02 (1:05.08)
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        3:31.01  AA-A
        3:34.45  AA-C
        4:14.00  SQT
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 PARKVIEW  'A'                               3:50.25    4:00.83 SQT     10  
     1) Christopher, Laurel SR          2) Vaux, Katherine SR             
     3) Freking, Terra JR               4) Yuan, Shirley SO               
                  28.65       59.22 (59.22)     1:26.87 (27.65)     1:58.03 (58.81)
        2:29.03 (31.00)   3:02.65 (1:04.62)     3:29.60 (26.95)     4:00.83 (58.18)
  2 NORTH GWINNETT-GA  'A'                      4:11.58    4:13.14 SQT      5  
     1) McKillip, Bailee JR             2) Caruso, Erin SO                
     3) Martin, Nicole SR               4) Abdeljawad, Aieshah SO         
                  30.67   1:03.22 (1:03.22)     1:34.01 (30.79)   2:07.44 (1:04.22)
        2:37.27 (29.83)   3:11.14 (1:03.70)     3:40.26 (29.12)   4:13.14 (1:02.00)
  3 PARKVIEW  'B'                                    NT    4:16.74          3  
     1) Morsberger, Jamie JR            2) Burroughs, Leah SO             
     3) Jones, Emily SR                 4) Cone, Amy SR                   
                  29.72   1:03.18 (1:03.18)     1:34.28 (31.10)   2:07.59 (1:04.41)
        2:38.84 (31.25)   3:13.16 (1:05.57)     3:42.74 (29.58)   4:16.74 (1:03.58)
  4 NORTH GWINNETT-GA  'B'                      4:15.00    4:16.96        
     1) Sibilia, Maddie FR              2) Johnston, Megan SR             
     3) Summers, Alexa FR               4) Siegfried, Emma SO             
                  30.19   1:02.82 (1:02.82)     1:33.70 (30.88)   2:08.11 (1:05.29)
        2:40.22 (32.11)   3:16.44 (1:08.33)     3:45.56 (29.12)   4:16.96 (1:00.52)
  5 PARKVIEW  'C'                                    NT   x4:28.69        
     1) Boe, Kirstin SO                 2) Clements, Andi FR              
     3) Finco, Anna FR                  4) Hohmann, Elisabeth JR          
                  32.91   1:08.25 (1:08.25)     1:39.06 (30.81)   2:13.29 (1:05.04)
        2:45.07 (31.78)   3:19.01 (1:05.72)     3:52.25 (33.24)   4:28.69 (1:09.68)
  6 NORTH GWINNETT-GA  'C'                      4:35.29   x4:38.43        
     1) Yoshida, Yumeko SR              2) Rodgers, Sloane SR             
     3) Solano, Natalia SO              4) Pullen, Taylor JR              
                  32.12   1:07.98 (1:07.98)     1:42.03 (34.05)   2:20.99 (1:13.01)
        2:53.51 (32.52)   3:29.27 (1:08.28)     4:00.90 (31.63)   4:38.43 (1:09.16)
  7 NORTH GWINNETT-GA  'D'                           NT   x4:43.10        
     1) Ursprung, Jessica SO            2) Thornburgh, Annie FR           
     3) Kenney, Grace JR                4) Murphy, Megan SO               
                  32.19   1:06.34 (1:06.34)     1:37.20 (30.86)   2:12.49 (1:06.15)
        2:47.59 (35.10)   3:27.71 (1:15.22)     4:03.90 (36.19)   4:43.10 (1:15.39)
  8 PARKVIEW  'D'                                    NT   x4:53.88        
     1) Freking, Jamie FR               2) Kuykendall, Claire SR          
     3) Taylor, Jocelyn SO              4) Austin, Jessi JR               
                  32.72   1:08.12 (1:08.12)     1:42.97 (34.85)   2:20.69 (1:12.57)
        2:56.74 (36.05)   3:39.88 (1:19.19)     4:15.05 (35.17)   4:53.88 (1:14.00)